fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Promotion 3

AKTUALNOŚCI

Ma%c5%82e

Inspiracje Do Przedszkolnej Śniadaniówki

  • 2024-02-24

Statystyki wskazują, że trudności związane z jedzeniem u dzieci zgłasza ok 56-64% rodziców dzieci typowo rozwijających się, a odsetek ten rośnie w przypadku dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Wśród rodziców dzieci ze spektrum autyzmu skala ta dotyczy 80-90% przypadków, wzmożone trudności jedzeniowe mogą występować również u dzieci z ADHD, stanami lękowymi, depresją lub zaburzeniami odżywiania.

Ma%c5%82e

Jak stawiać dziecku granice?

  • 2023-12-26

Granice pozwalają dziecku doświadczać świata w bezpieczny sposób, uczyć się jakie zachowanie jest dobre, a jakie złe, ale także jak reagować na zachowania innych by chronić swoje wartości.

Ma%c5%82y obrazek

Wpływ kontaktów terapeutycznych na rodziców dzieci z autyzmem

  • 2023-08-16

Kontakt terapeutyczny ma zarówno bezpośredni jak i pośredni istotny wpływ na rodziców dzieci z autyzmem. Powodzenie terapii i owocna współpraca rodzic-terapeuta przekłada się wprost na jakość życia dziecka, pośrednio na jakość życia całej rodziny i samych rodziców.

1

Autyzm, a mózg - zmiany w rozwoju umysłowym dzieci z ASD

  • 2023-05-05

Warto pamiętać by każde dziecko z zaburzeniem ze spektrum autyzmu i jego potrzeby traktować indywidualnie, gdyż nasilenie objawów może być zróżnicowane. Dzięki odpowiednio dobranej terapii i sprzyjającemu środowisku istnieje znaczna szansa na poprawę funkcjonowania dziecka.

1

Prawidłowa higiena snu

  • 2023-02-05

Mówiąc o śnie trzeba wspomnieć o pojęciu “higiena snu”. Jest to pewna norma, opierająca się na szeregu różnych zaleceń, które mają poprawić jakość snu, wydłużyć czas jego trwania poprzez kształtowanie (albo zmianę) naszych przyzwyczajeń, zachowań i warunków środowiskowych. Zapraszamy do lektury.

Aac 1.1

AAC w pigułce

  • 2022-11-06

Komunikowanie jest formą społecznego zachowania każdego człowieka, który każdego dnia wyraża i wymienia z partnerem komunikacyjnym swoje myśli i emocje. Wprowadzenie AAC - Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej zastępuje lub uzupełnia naturalną mowę oraz umożliwia osobom niemówiącym lub mówiącym w ograniczonym stopniu przekazywanie i odbieranie komunikatów.

1 1

Kiedy udać się na diagnozę?

  • 2022-05-19

Wcześnie postawiona diagnoza i jednocześnie rozpoczęta właściwa terapia może powstrzymać nieprawidłowy rozwój dziecka i być pomocna w dążeniu do samodzielnego życia. Terapia pomaga osobom z autyzmem coraz lepiej orientować się w świecie i jak najefektywniej wykorzystywać własny potencjał oraz nabyte nowe umiejętności.

2

Jak rozwijać umiejętność zabawy u dzieci z tym zaburzeniem?

  • 2022-03-31

Zabawa ma wielkie znaczenie i trudno wymienić wszystkie powody by podkreślić jej wagę, bo dziecko nie zdaje sobie z nich sprawy – bawi się ono ponieważ po prostu tego chce. Instynktownie wchodzi w relacje z ludźmi i środowiskiem, a wypływające z tego dobre doświadczenie powoduje, że ma ochotę to powtarzać.

02

Wpływ wysiłku fizycznego i rehabilitacji na organizm dzieci z ASD

  • 2022-03-06

Bardzo istotne jest danie dziecku poczucia sprawczości i zrozumienia. Warto chwalić dzieci za każde małe osiągnięcie tym samym dając im poczucie ciągłego rozwoju i dodatkową motywację (przyzwolenia na dokonanie wyboru albo wskazanie potrzeby). Każde dobre słowo, werbalne i niewerbalne komunikaty (jak np. oklaski) potwierdzające prawidłowość czynu dziecka będą dla niego bardzo budujące, dadzą poczucie bezpiecznej przestrzeni na przeżywanie emocji co pozwoli uniknąć niepotrzebnych lęków.

01

Trening czystości u dzieci z autyzmem

  • 2022-03-03

W poniższym artykule przybliżamy temat treningu czystości u dzieci z autyzmem. Psycholog z NPP Effectis poradzi jak poprawnie przeprowadzić trening, tak aby nie zniechęcić malucha do korzystania z toalety.

Nasz adres

Niepubliczny Punkt Przedszkolny Effectis (NPP Effectis)

URSYNÓW - KABATY

ul. Pod Lipą 1 lok. U-2, 02-798 Warszawa

MOKOTÓW - SŁUŻEW

ul. Modzelewskiego 8 lok. U-1, 02-679 Warszawa, domofon 890

biuro@effectis.edu.pl

+48 505 868 502

+48 515 591 870