fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Promotion 3

AKTUALNOŚCI

Aac 1.1

AAC w pigułce

 • 2022-11-06

Komunikowanie jest formą społecznego zachowania każdego człowieka, który każdego dnia wyraża i wymienia z partnerem komunikacyjnym swoje myśli i emocje. Wprowadzenie AAC - Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej zastępuje lub uzupełnia naturalną mowę oraz umożliwia osobom niemówiącym lub mówiącym w ograniczonym stopniu przekazywanie i odbieranie komunikatów.

1 1

Kiedy udać się na diagnozę?

 • 2022-05-19

Wcześnie postawiona diagnoza i jednocześnie rozpoczęta właściwa terapia może powstrzymać nieprawidłowy rozwój dziecka i być pomocna w dążeniu do samodzielnego życia. Terapia pomaga osobom z autyzmem coraz lepiej orientować się w świecie i jak najefektywniej wykorzystywać własny potencjał oraz nabyte nowe umiejętności.

2

Jak rozwijać umiejętność zabawy u dzieci z tym zaburzeniem?

 • 2022-03-31

Zabawa ma wielkie znaczenie i trudno wymienić wszystkie powody by podkreślić jej wagę, bo dziecko nie zdaje sobie z nich sprawy – bawi się ono ponieważ po prostu tego chce. Instynktownie wchodzi w relacje z ludźmi i środowiskiem, a wypływające z tego dobre doświadczenie powoduje, że ma ochotę to powtarzać.

02

Wpływ wysiłku fizycznego i rehabilitacji na organizm dzieci z ASD

 • 2022-03-06

Bardzo istotne jest danie dziecku poczucia sprawczości i zrozumienia. Warto chwalić dzieci za każde małe osiągnięcie tym samym dając im poczucie ciągłego rozwoju i dodatkową motywację (przyzwolenia na dokonanie wyboru albo wskazanie potrzeby). Każde dobre słowo, werbalne i niewerbalne komunikaty (jak np. oklaski) potwierdzające prawidłowość czynu dziecka będą dla niego bardzo budujące, dadzą poczucie bezpiecznej przestrzeni na przeżywanie emocji co pozwoli uniknąć niepotrzebnych lęków.

01

Trening czystości u dzieci z autyzmem

 • 2022-03-03

W poniższym artykule przybliżamy temat treningu czystości u dzieci z autyzmem. Psycholog z NPP Effectis poradzi jak poprawnie przeprowadzić trening, tak aby nie zniechęcić malucha do korzystania z toalety.

Zdalne nauczanie  ma%c5%82

Zdalne nauczanie - Czy taka forma edukacji jest możliwa i efektywna?

 • 2021-12-08

Zmiana formy nauczania znacząco wpływa na zachowanie dzieci - przedszkole jest miejscem znanym i przewidywalnym, do którego codziennie przychodzą. Zaburzenie codziennej rutyny może skutkować pojawieniem się zachowań trudnych, uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie.

Ma%c5%82e zdj%c4%99cie

Trening jedzenia u dzieci z autyzmem - Jakie metody stosować?

 • 2021-08-20

Kłopoty żywieniowe mogą przysparzać rodzicom wielu zmartwień. Istnieją jednak takie metody, które pozwolą nauczyć dziecko spożywać posiłki, jak również stopniowo rozszerzać gamę o nowe potrawy. Metody opisane w artykule, mogą pomóc rodzicom przejść przez ten trudny czas i ułatwić pracę z dzieckiem w domu. Umiejętność jedzenia jest jedną z ważniejszych komponentów samodzielności.

1

Rehabilitacja i inne terapie ruchowe dzieci z ASD

 • 2021-05-27

Prawidłowy rozwój fizyczny ma nieodzowny wpływ na ogólne funkcjonowanie dziecka i jego dalsze postępy w życiu codziennym oraz nauce. Im wcześniej będą zauważone i rozpoznane deficyty oraz zostanie wprowadzona odpowiednio dobrana terapia, tym dziecko ma większe szanse na znaczną poprawę funkcjonowania lub nawet całkowite wyeliminowanie występujących trudności.

2

Trening Umiejętności Społecznych (TUS)

 • 2021-04-15

Trening umiejętności społecznych jest formą wsparcia, która uczy dzieci zachowań społecznie pożądanych na wielu płaszczyznach codziennego życia. Ułatwia im funkcjonowanie w grupie społecznej i dostosowywanie się do norm i reguł zachowania.

1

Konsekwencja, a Kara

 • 2021-04-15

W procesie wychowawczym ważnymi czynnikami są nie tylko zrozumienie, szacunek, miłość, akceptacja, ale również wyznaczanie reguł, zasad i norm społecznych. Kiedy pokazujemy dziecku, jakie postępowanie jest akceptowalne, a jakie nie, uczy się ono norm dobrego zachowania.

Nasz adres

Niepubliczny Punkt Przedszkolny

ul. Pod Lipą 1 lok. użytk. NR 2, 02-798 Warszawa

biuro@effectis.edu.pl

+48 505 868 502