fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Promotion 3

AKTUALNOŚCI

1

Rehabilitacja i inne terapie ruchowe dzieci z ASD

  • 2021-05-27

Prawidłowy rozwój fizyczny ma nieodzowny wpływ na ogólne funkcjonowanie dziecka i jego dalsze postępy w życiu codziennym oraz nauce. Im wcześniej będą zauważone i rozpoznane deficyty oraz zostanie wprowadzona odpowiednio dobrana terapia, tym dziecko ma większe szanse na znaczną poprawę funkcjonowania lub nawet całkowite wyeliminowanie występujących trudności.

2

Trening Umiejętności Społecznych (TUS)

  • 2021-04-15

Trening umiejętności społecznych jest formą wsparcia, która uczy dzieci zachowań społecznie pożądanych na wielu płaszczyznach codziennego życia. Ułatwia im funkcjonowanie w grupie społecznej i dostosowywanie się do norm i reguł zachowania.

1

Konsekwencja, a Kara

  • 2021-04-15

W procesie wychowawczym ważnymi czynnikami są nie tylko zrozumienie, szacunek, miłość, akceptacja, ale również wyznaczanie reguł, zasad i norm społecznych. Kiedy pokazujemy dziecku, jakie postępowanie jest akceptowalne, a jakie nie, uczy się ono norm dobrego zachowania.

2

Wędzidełko podjęzykowe, przerośnięte migdałki, wady zgryzu

  • 2021-02-06

Mowa jest najlepszym środkiem komunikacji. Umożliwia tworzenie precyzyjnych odniesień do wielu sytuacji w naszym życiu. Opanowywanie sprawności językowych i komunikacyjnych jest złożonym, długotrwałym i wielowymiarowym procesem.

Nag%c5%82%c3%b3wek

Konkurs plastyczny: Moje ulubione zajęcia w przedszkolu.

  • 2021-02-01

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez dziecko pracy plastycznej w technice dowolnej, przedstawiającej ulubione zajęcia w przedszkolu. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

N

Elementy terapii poznawczo-behawioralnej w pracy z dziećmi z ASD

  • 2020-09-22

Podejście behawioralne oraz oparte o nie metody i techniki pracy są uważane współcześnie za najbardziej skuteczne spośród metod pracy z osobami z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Ich skuteczność poparta jest licznymi badaniami prowadzonymi na całym świecie, również w Polsce

0

Rola nauczyciela wspomagającego

  • 2020-09-07

Rodzice dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mają możliwość wyboru do jakiej placówki wyślą swoje dziecko: ogólnodostępnej, integracyjnej czy specjalnej. Często obawiają się, jak ich dziecko poradzi sobie w przedszkolu lub szkole wśród rówieśników rozwijających się w normie.

01

Rozwój samodzielności u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

  • 2020-09-07

Podczas pracy skupiamy się na wielu aspektach rozwojowych dzieci. Naszym głównym zadaniem jest pomoc dzieciom w rozwoju tych umiejętności, które w przyszłości pomogą im prowadzić, na miarę możliwości, samodzielne życie.

1n

ZACHOWANIA TRUDNE W AUTYZMIE – PORADNIK DLA RODZICA

  • 2020-06-12

W NPP Effectis codziennie zadajemy sobie pytanie jak najlepiej możemy pomóc naszym podopiecznym? W poniższym artykule przedstawiamy poradnik dla rodziców dotyczący zachowań trudnych u dzieci. Serdecznie zapraszamy do lektury.

N1

Integracja sensoryczna na co dzień - Poradnik dla rodzica Część III

  • 2020-06-12

O tym jak we własnym domowym zaciszu można stosować ćwiczenia z zakresu integracji sensorycznej opowiedzą w poniższym artykule specjaliści pracujący w Niepublicznym Punkcie Przedszkolnym „Effectis”.

Nasz adres

Niepubliczny Punkt Przedszkolny

ul. Pod Lipą 1 lok. użytk. NR 2, 02-798 Warszawa

biuro@effectis.edu.pl

+48 505 868 502