fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Promotion 3

AKTUALNOŚCI

1

Autyzm, a mózg - charakterystyka zmian w rozwoju umysłowym dzieci z ASD

 • 2023-05-05

Warto pamiętać by każde dziecko z zaburzeniem ze spektrum autyzmu i jego potrzeby traktować indywidualnie, gdyż nasilenie objawów może być zróżnicowane. Dzięki odpowiednio dobranej terapii i sprzyjającemu środowisku istnieje znaczna szansa na poprawę funkcjonowania dziecka.

1

Prawidłowa higiena snu

 • 2023-02-05

Mówiąc o śnie trzeba wspomnieć o pojęciu “higiena snu”. Jest to pewna norma, opierająca się na szeregu różnych zaleceń, które mają poprawić jakość snu, wydłużyć czas jego trwania poprzez kształtowanie (albo zmianę) naszych przyzwyczajeń, zachowań i warunków środowiskowych. Zapraszamy do lektury.

Aac 1.1

AAC w pigułce

 • 2022-11-06

Komunikowanie jest formą społecznego zachowania każdego człowieka, który każdego dnia wyraża i wymienia z partnerem komunikacyjnym swoje myśli i emocje. Wprowadzenie AAC - Komunikacji Alternatywnej i Wspomagającej zastępuje lub uzupełnia naturalną mowę oraz umożliwia osobom niemówiącym lub mówiącym w ograniczonym stopniu przekazywanie i odbieranie komunikatów.

1 1

Kiedy udać się na diagnozę?

 • 2022-05-19

Wcześnie postawiona diagnoza i jednocześnie rozpoczęta właściwa terapia może powstrzymać nieprawidłowy rozwój dziecka i być pomocna w dążeniu do samodzielnego życia. Terapia pomaga osobom z autyzmem coraz lepiej orientować się w świecie i jak najefektywniej wykorzystywać własny potencjał oraz nabyte nowe umiejętności.

2

Jak rozwijać umiejętność zabawy u dzieci z tym zaburzeniem?

 • 2022-03-31

Zabawa ma wielkie znaczenie i trudno wymienić wszystkie powody by podkreślić jej wagę, bo dziecko nie zdaje sobie z nich sprawy – bawi się ono ponieważ po prostu tego chce. Instynktownie wchodzi w relacje z ludźmi i środowiskiem, a wypływające z tego dobre doświadczenie powoduje, że ma ochotę to powtarzać.

02

Wpływ wysiłku fizycznego i rehabilitacji na organizm dzieci z ASD

 • 2022-03-06

Bardzo istotne jest danie dziecku poczucia sprawczości i zrozumienia. Warto chwalić dzieci za każde małe osiągnięcie tym samym dając im poczucie ciągłego rozwoju i dodatkową motywację (przyzwolenia na dokonanie wyboru albo wskazanie potrzeby). Każde dobre słowo, werbalne i niewerbalne komunikaty (jak np. oklaski) potwierdzające prawidłowość czynu dziecka będą dla niego bardzo budujące, dadzą poczucie bezpiecznej przestrzeni na przeżywanie emocji co pozwoli uniknąć niepotrzebnych lęków.

01

Trening czystości u dzieci z autyzmem

 • 2022-03-03

W poniższym artykule przybliżamy temat treningu czystości u dzieci z autyzmem. Psycholog z NPP Effectis poradzi jak poprawnie przeprowadzić trening, tak aby nie zniechęcić malucha do korzystania z toalety.

Zdalne nauczanie  ma%c5%82

Zdalne nauczanie - Czy taka forma edukacji jest możliwa i efektywna?

 • 2021-12-08

Zmiana formy nauczania znacząco wpływa na zachowanie dzieci - przedszkole jest miejscem znanym i przewidywalnym, do którego codziennie przychodzą. Zaburzenie codziennej rutyny może skutkować pojawieniem się zachowań trudnych, uniemożliwiających prawidłowe funkcjonowanie.

Ma%c5%82e zdj%c4%99cie

Trening jedzenia u dzieci z autyzmem - Jakie metody stosować?

 • 2021-08-20

Kłopoty żywieniowe mogą przysparzać rodzicom wielu zmartwień. Istnieją jednak takie metody, które pozwolą nauczyć dziecko spożywać posiłki, jak również stopniowo rozszerzać gamę o nowe potrawy. Metody opisane w artykule, mogą pomóc rodzicom przejść przez ten trudny czas i ułatwić pracę z dzieckiem w domu. Umiejętność jedzenia jest jedną z ważniejszych komponentów samodzielności.

1

Rehabilitacja i inne terapie ruchowe dzieci z ASD

 • 2021-05-27

Prawidłowy rozwój fizyczny ma nieodzowny wpływ na ogólne funkcjonowanie dziecka i jego dalsze postępy w życiu codziennym oraz nauce. Im wcześniej będą zauważone i rozpoznane deficyty oraz zostanie wprowadzona odpowiednio dobrana terapia, tym dziecko ma większe szanse na znaczną poprawę funkcjonowania lub nawet całkowite wyeliminowanie występujących trudności.

Nasz adres

Niepubliczny Punkt Przedszkolny Effectis (NPP Effectis)

URSYNÓW - KABATY

ul. Pod Lipą 1 lok. U-2, 02-798 Warszawa

MOKOTÓW - SŁUŻEW

ul. Modzelewskiego 8 lok. U-1, 02-679 Warszawa, domofon 890

biuro@effectis.edu.pl

+48 505 868 502

+48 515 591 870