fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Promotion 3

Grupa Wsparcia

GRUPA WSPARCIA DLA RODZIN DZIECI Z AUTYZMEM - Podziel się swoimi doświadczeniami!

W ramach Grupy Wsparcia pragniemy otoczyć pomocą rodziny dzieci ze spektrum autyzmu. To czas dla rodzin dzieci z autyzmem, którzy doświadczają stresu, frustracji, niemocy. W bezpiecznej atmosferze, kameralnej grupy, przy asyście wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów w pracy z dziećmi z autyzmem można uzyskać informacje na nurtujące pytania, posłuchać lub opowiedzieć o wszystkim, co jest ważne dla rodzin dzieci z autyzmem.

 

Celem spotkań jest nauka radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz ze stresem; wzajemna wymiana doświadczeń oraz spostrzeżeń wychowawczych; rozwój edukacji i  kompetencji rodzicielskich;  zapoznawanie się z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa jak również form dofinansowania dotyczących m.in. leczenia zaburzeń spektrum autyzmu; poznanie praktycznych sposobów na zwiększenie efektywności kompleksowych oddziaływań terapeutycznych, przebywanie w grupi przyjaznych sobie i wspierających się nawzajem osób. W czasie spotkań będą odbywały się szkolenia oraz warsztaty tematyczne, prelekcje zaproszonych gości związanych z działalnością na rzecz dzieci z ASD.

 

Spotkania odbywać będą się 2 razy w miesiącu wg określonego scenariusza spotkania oraz ustalonego harmonogramu spotkań. W czasie regularnych spotkań, każdy dobrowolnie będzie mógł podzielić  się swoimi troskami, doświadczeniami, spostrzeżeniami, smutkami i radościami. Będą analizowane indywidualne przypadki oraz omawiane możliwości i metody pracy z dzieckiem. Uczestnictwo w grupie jest bezpłatne.

 

Zapraszamy!

Nasz adres

Niepubliczny Punkt Przedszkolny

ul. Pod Lipą 1 lok. użytk. NR 2, 02-798 Warszawa

biuro@effectis.edu.pl

+48 505 868 502