fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
Promotion 3

Biofeedback

Biofeedback

Terapia EEG BIOFEEDBACK

 

To rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy, uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak by mózg pracował wydajniej i szybciej. Sygnał z jednego punktu na głowie pacjenta jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta formę graficzną (wykresu, animacji bądź wideo). Dzięki temu sprzężeniu zwrotnemu, pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy  przestaje się koncentrować. Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu, a dzięki temu tak modyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywnie.

 

 

Terapia HEG BIOFEEDBACK

W metodzie tej wykorzystywane są pomiary przepływu krwi w danych obszarach kory mózgowej, która jest odzwierciedleniem aktywności mózguMetoda HEG umożliwia pacjentowi obserwowanie zmian przepływu krwi w okolicach przedczołowych. Biofeedback HEG polega na pomiarze temperatury głowy za pomocą termometru na podczerwień. Dzięki temu można zobrazować aktywność mózgu wraz z poziomem utlenienia krwi mózgowej. Na treningu biofeedbacku pacjent uczy się, w jaki sposób można sterować ukrwieniem mózgu. 

 

Zajęcia terapeutyczne Biofeedback, prowadzone są na terenie Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Effectis” z użyciem certyfikowanego sprzętu terapeutycznego. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez certyfikowanego terapeutę Biofeedback.

 

Na pierwszym spotkaniu ustalonym z terapeutą EEG BFB wymagana jest od rodziców dokumentacja:

1/ zaświadczenie od neurologa o braku przeciwwskazań do podjęcia terapii Biofeedback (badanie EEG);

2/  dokumenty dotyczące rozwoju dziecka np.: opinie psychologiczno-pedagogiczne, orzeczenia, zaświadczenia, inne dokumenty ważne dla procesu terapeutycznego.

 

W przypadku stwierdzenia przez terapeutę braku niezbędnej dokumentacji medycznej lub innej, ważnej dla procesu terapeutycznego, terapeuta może przesunąć termin rozpoczęcia terapii do czasu uzupełnienia brakującej dokumentacji przez rodzica.

 

Wskazania dla dzieci:

  • Zaburzenia pamięci i koncentracji uwagi;
  • Poprawa szybkości uczenia się;
  • Nadpobudliwość psychoruchowa (ADHD);
  • Problemy szkolne;
  • Dysleksja, dysgrafia;
  • Trema, reakcje stresowe, agresja;
  • Chęć poprawy wyników w dziedzinach wymagających koncentracji (sport, muzyka).

 

Nasz adres

Niepubliczny Punkt Przedszkolny Effectis (NPP Effectis)

URSYNÓW - KABATY

ul. Pod Lipą 1 lok. U-2, 02-798 Warszawa

MOKOTÓW - SŁUŻEW

ul. Modzelewskiego 8 lok. U-1, 02-679 Warszawa, domofon 890

biuro@effectis.edu.pl

+48 505 868 502

+48 515 591 870