"DROGI I MOSTY " Konferencja dla Specjalistów

Punkt Przedszkolny "Effectis" szkolił się. Relacja z 2-dniowej konferencji szkoleniowej Fundacji SYNAPSIS "DROGI I MOSTY " - Najlepsze strategie uczenia umiejętności społecznych osób z ASD na stronie Facebook.

Konferencja dotyczyła schematów postępowania, radzenia sobie z trudnymi zachowaniami w nurcie PBS. Dyskutowaliśmy o praktycznym budowaniu strategii pracy nad rozwijaniem umiejętności społecznych osób z autyzmem i ZA. Zaprezentowany został również brytyjski program SocialEyes.

Tegorocznymi zagranicznymi prelegentami byli: Kate Nixon i Gareth Hardman - wybitni specjaliści z najstarszej organizacji działającej w Europie na rzecz osób z autyzmem - National Autistic Society z Wielkiej Brytanii. To osoby z ogromnym doświadczeniem praktycznym. Do grona prelegentów dołączyła Joanna Ławicka - pedagog specjalny, doktor nauk społecznych w zakresie pedagogiki. Prezes Fundacji Prodeste i autorka książki "Nie jestem kosmitą. Mam zespół Aspergera"

Konferencja - Fantastyczna
Dziękujemy za dedykacje oraz autografy